• Podpora ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov

• Názov špecifického cieľa: Podporiť získavanie a rozvoj kompetencií pedagogických zamestnancov v oblasti využívania                                                          moderných metód vo vyučovacom procese prírodovedných predmetov.

Cieľ aktivity:

Cieľom aktivity je poskytnúť pedagógom priestor pre rozšírenie ich kompetencií v súvislosti s prácou v počítačom podporovaného laboratória, ako i využívania IKT a inovovaných didaktických pomôcok vo vyučovacom procese prírodovedných predmetov.

Popis aktivity:

Predpokladom pre úspešnú realizáciu procesu inovácie vyučovacieho procesu prírodovedných predmetov je odborná manipulácia so zakúpeným materiálnym vybavením v rámci laboratória podporovaného počítačom, ako i využitia všetkých jeho možností prakticky skúmať predkladané učivo.

Cieľom je dosiahnuť kompetentnosť týchto učiteľov účinne využívať vo vyučovacom procese moderné vybavenie, techniku, tvoriť adekvátne učebné materiály a obohacovať vyučovací proces o nové formy vzdelávania. To bude mať za následok zvýšenie atraktivity vyučovania v očiach žiakov, čo prispeje k ich väčšiemu záujmu o učivo.

Vyškolenie učiteľov bude uskutočnené prostredníctvom externých školiteľov, pričom všetky stretnutia budú realizované priamo v priestoroch školy. Najkľúčovejšími v tomto procese budú Metodici pre prácu v počítačom podporovanom laboratóriu pri výučbe jednotlivých predmetov, ktorí budú následne pôsobiť aj ako konzultanti pre učiteľov.Tí budú v procese zavádzania nových metód podľa potrieb učiteľov konzultovať a usmerňovať ich pri práci s novými technológiami a vybavením:

1. Metodik pre prácu v počítačom podporovanom prírodovednom laboratóriu pri výučbe fyziky

2. Metodik pre prácu v počítačom podporovanom laboratóriu pri výučbe biológie

3. V rámci aktivity sa tiež uskutoční osemhodinové školenie – tréning pamäte, ktorý je zameraný na zvyšovanie koncentrácie a ovládanie stratégie učenia, techník ukladania do pamäti a podobne.

4. Učitelia tiež absolvujú školenie Práca s interaktívnym perom, ktorého cieľom bude pripraviť učiteľov na vyučovanie s novými didaktickými prostriedkami – interaktívne pero a interaktívne pracovné listy.

Cieľová skupina: 4 pedagogickí zamestnanci gymnázia

Výstupy aktivity:  4 absolvované školenia