• Odpis vysvedčenia

Žiadosť o odpis/duplikát vysvedčenia

Gymnázium Matky Alexie poskytuje odpisy výročných a maturitných vysvedčení len v nevyhnutných odôvodnených prípadoch.

Postup pri poskytovaní odpisov/duplikátov vysvedčení:

1. O odpis môže žiadať:
      1. plnoletý žiak
      2. absolvent školy
      3. zákonný zástupca žiaka v prípade jeho neplnoletosti
      1. Žiadosť musí byť písomná a okrem štandardných náležitostí musí obsahovať:
      1. Meno a priezvisko žiadateľa podľa bodu 1.
      2. Identifikácia žiaka školy, ktorému bol vydaný originál vysvedčenia, ktorého odpis sa vyžaduje, s uvedením nasledovných údajov:
      • meno a priezvisko (v prípade žien aj rodné priezvisko)
      • dátum a miesto narodenia
      • rodné číslo
      • adresa
      • príslušný školský rok, za ktorý žiadateľ odpis požaduje
      • príslušná trieda, ktorú žiak navštevoval
      • meno triedneho učiteľa
      1. Dôvod žiadosti o vydanie odpisu vysvedčenia.
      1. Žiadosť o vydanie odpisu vysvedčenia musí byť doručená do kancelárie školy osobne, mailom alebo poštou.
      2. Lehota na vybavenie žiadosti o odpis vysvedčenia je 10 dní.
      3. Odpisy vysvedčenia sa dávajú do vlastných rúk žiadateľa podľa bodu 1, alebo osobe, ktorá má písomné splnomocnenie žiadateľa.
      4. Poštou sa tieto listiny nedoručujú.
      5. Za vystavenie odpisu vysvedčenia sa neúčtuje žiaden poplatok.

ziadost_o_vydanie_odpisu_vysvedcenia_-_vzor.pdf

DUPLIKÁT vysvedčenia sa vydáva na školskom tlačive platnom v dobe vydania prvopisu vysvedčenia. Nad slovo vysvedčenie sa uvedie „Duplikát“. Vydanie duplikátu sa poznamená v príslušnej dokumentácii školy. Pokiaľ nie je možné získať podpisy osôb, ktoré podpísali prvopis, uvedie sa na duplikáte meno, priezvisko, titul osôb, ktoré podpísali prvopis vysvedčenia s dodatkom v.r.. Pokiaľ nie je možné opatriť duplikát pečiatkou použitou v prvopise, uvedie sa na miesto nej skratka „L.S“ (locus sigilli). Na druhú stranu duplikátu sa pripojí doložka „Tento duplikát súhlasí s prvopisom“. V doložke sa ďalej uvedie titul, meno, priezvisko a podpis riaditeľky školy, otlačok úradnej pečiatky školy a dátum vyhotovenia duplikátu.

ODPIS vysvedčenia sa vydáva vtedy, kedy nie je možné vystavenie duplikátu vysvedčenia z dôvodu, že škola už nemá k dispozícii požadované školské tlačivo. Je to prepis vysvedčenia v plnom znení (po riadkoch). Opatrený je titulom, menom, priezviskom a podpisom riaditeľky školy, odtlačkom úradnej pečiatky školy a dátumom vyhotovenia odpisu.