• Matúš Halák je najlepší na Slovensku!

• Matúš Halák zo Sexty vybojoval 1. miesto v celoštátnom kole 29. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2A. Srdečne blahoželáme k veľkému úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Okresné kolo chemickej olympiády - kategória D

• V piatok 22.3.2019 sa konalo okresné kolo CHO - kat. D. Žiaci kvarty: Marek Mikláš obsadil 2. miesto a Maximilián Šitina 3. miesto. Obaja postupujú do krajského kola. K dosiahnutým výsledkom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Celonočná adorácia

• Pozývame Vás na celonočnú adoráciu, ktorá začína v piatok večer o 18.00 hod. a končí v sobotu o 6.00 hod.
          Pozvaní sú okrem rodičov a absolventov aj naši kamaráti a všetci ľudia dobrej vôle.

• Krajské kolo olympiády z FRJ

• Blahoželáme všetkým účastníkom  29. ročníka olympiády, ktorá sa konala 18. 3. 2019 v Malackách. Lucia Miklošovičová zo Sekundy a Tereza Yungová z Kvarty sa stali úspešnými riešiteľkami, Júlia Pospíšilová zo Sexty a Mária Volaříková z Oktávy vyhrali 1. miesto a postupujú do celoslovenského kola.

• Chemická olympiáda - kategória A

• V dňoch 3.3.-6.3. sa konalo celoslovenské kolo chemickej olympiády - kategória A. Študent III. B triedy - Lukáš Huska - je úspešným riešiteľom tohto najvyššieho kola. Srdečne mu blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Hviezdoslavov Kubín

• Vo štvrtok 7. 3. 2019  o  14.00 hod.  sa uskutoční v Tercii na 3. poschodí školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Všetci ste vítaní.

• Palacinkový deň uzavrel fašiangové odbobie

• Posledný fašiangový deň bol, už tradične na GMA, v znamení radosti, sladkého potešenia a pomoci. Študenti, učitelia napiekli palacinky, na ktorých si za symbolický príspevok mohli všetci pochutiť. Výťažok z predaja v hodnote 232,94 € je venovaný neziskovej organizácii PLAMIENOK. Tešíme sa, že môžeme aj takto pomáhať.

• Popolcová streda

• V stredu 6.marca, popolcovou stredou aj na GMA začneme obdobie veľkého pôstu, obdobie keď vidíme lásku Boha a chceme sa ňou nechať inšpirovať. O 11.00 hod. sa necháme poznačiť znakom pokánia v kapucínskom kostole. Všetci, ktorí môžete a máte záujem začať pôst s našou školou, ste vítaní.

• Súťaž TJBoT

• Aj naša škola sa zapojila do súťaže TJBoT organizovanej firmou IBM. Zo všetkých žiakov a študentov, ktorí sa v priebehu decembra a januára zapojili (viac ako 150 individuálnych riešení, z viac ako 30 základných a stredných škôl z celého Slovenska) bolo vybraných 10 najzaujímavejších návrhov z desiatich rôznych škôl. Medzi nimi bol aj návrh našich žiakov, Maxa Šitinu (kvarta) a Adreja Kusína (kvarta), ktorý pre našu školu získali TJBoT sadu. Gratulujeme výhercom.

• Geografická olympiáda a GQIQ

• Gratulujeme Adamovi Tóthovi za postup do celoštátneho kola geografickej olympiády v kategórii Z.

Ďakujeme za krásnu reprezentáciu v krajskom kole geografickej olympiády v kategórii Z Barborke Kotmanovej a Tomášovi Zubčákovi.

Ďakujeme za reprezentáciu v okresnom kole geografickej olympiády v kategórii F Martinovi Bernáthovi.

Zúčastnili sme sa súťaže GQIQ a za reprezentáciu ďakujeme Simonke Šalgovičovej, Eliške Závodskej z kvarty a Michaelovi Rudolfovi zo sekundy.

• Valentínska kvapka krvi

• Claim „Láska má veľa podôb“

Viete o tom, že každé 2 sekundy niekto potrebuje krv? Každé 2 sekundy niekomu visí život na vlásku? A Vy mu môžete pomôcť. Darovaním krvi môžete zachrániť 3 ľudské životy.

14 študenti spolu s p. p. Belicovou dnes darovali krv v NTS Kramáre.

Tešíme sa, že sme pomohli.

• Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz KVARTY

• Na sv.  Blažeja vycestovali žiaci kvarty na lyžiarsky kurz na Roháče-Spálená. Po šťastlivom príchode, pri slávení sv. omše  dostali aj svätoblažejské požehnanie, aby si v zdraví  užili tento spoločný čas.

...

Svätý Blažej chránil nielen hrdlá, ale aj všetky kosti našim kvartánom. V piatok 8. 2. 2019 sa vrátili z LVK zdraví, spokojní a obohatení o nové zručnosti a zážitky.

• Deň otvorených dverí 2019

• Milí záujemcovia o štúdium na našej škole, poznačte si do kalendára 12.2.2019 v čase od 14,00 - 17,00 Deň otvorených dverí GMA.
          V školskom roku 2019/2020 otvárame dve triedy štvorročného štúdia. Triedu osemročného štúdia neotvárame.

Tešíme sa na Vás.

• Chemická olympiáda kat.A

• Lukáš Huska z III. B triedy je úspešným riešiteľom krajského kola chemickej olympiády v kategórii A. K tomuto veľkému úspechu srdečne blahoželáme!

• Juvenes translatores 2018-2019

• Aj v tomto školskom roku sme dostali príležitosť zúčastniť sa prekladateľskej súťaže Juvenes translatores. V jej národnej verzii sme sa síce neumiestnili na prvých priečkach, ale preklady z ANJ, NEJ a FRJ sme úspešne zvládli a odmenou nám bol seminár v Európskom informačnom centre, na ktorom sme si mohli navzájom porovnať naše prekladateľské riešenia a odhaliť prekladateľské triky profesionálov.