• Špeciálne učebne (4. deň)

• Žiaci majú svoju „kmeňovú“ triedu, kde sa učia väčšiu časť týždňa. Občas je však potrebné sa presunúť do špeciálnych učební, vytvoriť menšie skupinky podľa stupňa obťažnosti alebo podľa zamerania. Na to máme špecializované priestory, učebne, laboratória. Učebňa fyziky, chémie alebo učebňa biológie a geografie, ktoré majú svoje technické vybavenie.

UČEBŇA BIOLÓGIE - GEOGRAFIE

UČEBŇA CHÉMIE

UČEBŇA FYZIKY

V našej škole sa študenti môžu učiť po anglicky, nemecky a francúzsky. Preto sú v škole jazykové učebne, v ktorých sa žiaci striedajú a vzdelávajú aktívnou formou. Okrem klasického učenia si žiaci môžu zvoliť aj netradičnú výučbu, napríklad formou pobytov v zahraničí. Organizujeme obľúbený týždňový výlet do Anglicka, počas ktorého žiaci bývajú rodinách, takto si zdokonaľujú svoje komunikačné schopnosti. Rovnako úspešné sú výmenné pobyty s Francúzskom, počas ktorých naši žiaci majú možnosť zažiť atmosféru krajiny a  francúzskej rodiny. Ide o výmenný pobyt – noví zahraniční kamaráti prichádzajú na Slovensko a spoznávajú našu kultúru.

JAZYKOVÁ UČEBŇA - ANGLICKÝ JAZYK

JAZYKOVÁ UČEBŇA - FRANCÚZSKY JAZYK

Svoje miesto má na škole aj umenie. Na hodinách UMENIA A KULTÚRY objavujú žiaci nielen nové informácie z tejto oblasti  činnosti ľudského ducha, ale vytvárajú si  vzťah k umeniu. Formou diskusie sa v nich rozvíja kritické myslenie, hodnoty a schopnosť rozlišovania a výberu. Medzi tradičné a veľmi obľúbené aktivity patrí niekoľkodňový poznávací pobyt vo Večnom meste – v Ríme. Náš lektor sa snaží ponúknuť žiakom čo možno najviac umeleckých krás a duchovných zaujímavosti tohto mesta. V praxi si popozerajú nielen to, čo spoznávali v laviciach.

A na záver ešte 3 dôležité učebne, ktoré pestujú v žiakoch zručnosti veľmi potrebné v súčasnom svete. To sú učebne informatiky. Učia sa tam ovládať PC od základov (poslať email) cez projektové vyučovanie,  až po programovanie a tvorbu webových stránok.

UČEBŇA INFORMATIKY