• Erasmus+ pre učiteľov francúzštiny

• Gymnázium Matky Alexie sa v školskom roku 2021/2022 zapojilo do Erasmus + projektu s číslom 2021-SK01-KA122-SCH-000014674. V rámci tohto projektu organizovaného Slovenskou asociáciou učiteľov francúzštiny a Francophoniou (inštitúciou zameranou na organizovanie školení z oblasti didaktiky pre učiteľov všetkých stupňov), sa Zuzana Humayová ako zástupca francúzštinárov na gymnáziu zapojila najskôr do online školení a konferencií a potom počas leta vycestovala do Nice, kde na online semináre nadviazala v prezenčnej forme. Cieľom jednotlivých modulov, ktoré viedli skúsení školitelia z celého sveta, bolo sprostredkovať inovatívne metódy a nové poznatky z oblasti didaktiky, ktoré by sa dali využiť pri vyučovaní francúzskeho jazyka (napr. "gamification" de la grammaire, tvorenie videonahrávky, čítačka a jej použitie v skupinách rôznych úrovní). Skúsenosti si mohli učitelia vymieňať medzi sebou aj počas praktických ateliérov a počas konferencií ako aj na výletoch do okolia Nice, kde bol dostatok príležitostí na vzájomné zdieľanie a nadväzovanie kontaktov do budúcnosti. Poznatky získané v rámci tohto projektu boli využité na vytvorenie troch pracovných listov, ktoré sme hneď aj vyskúšali v rámci zvýšenej dotácie druhého cudzieho jazyka na podporenie rozvoja komunikačných schopností žiakov.