• Mobilita C3 Bratislava

• Náš projekt pokračoval v októbri 2018 mobilitou v Bratislave. Naši kamaráti v nedeľu pristáli vo Viedni, odkiaľ sa autobusom presunuli do hotela Ibis. Keď sa ubytovali, čakala ich prehliadka mesta, ktorú sme si pre nich pripravili.

Čo sme videli? Začali sme Bratislavským hradom, kde sme im porozprávali čo-to o jeho histórii. Odtiaľ sme pokračovali k Dómu Sv. Martina, ktorý sme si prezreli i z vnútra. Ďalej sme sa vybrali pozrieť si Starú radnicu, Michalskú bránu, Hlavné a Hviezdoslavovo námestie a Slovenské národné divadlo. Náročný deň sme ukončili na limonáde v Urban House.

V pondelok sme našich francúzskych a španielskych kamarátov privítali v typickom slovenskom ľudovom odeve – kroji, ktorý uvideli v plnej kráse pri tancovaní. Nezabudli sme ani na chlieb a soľ. Po privítaní sme im poukazovali našu školu, ktorá ich očarila svojou priateľskou atmosférou. Po prehliadke školy sme začali hneď pracovať a pozorovať hodiny cudzích jazykov. Na hodinách ich prekvapilo najmä to, že žiaci sa nemusia hlásiť, keď chcú odpovedať. Taktiež ich ohúrilo, že máme po každej hodine prestávku a hodina trvá „len“ 45 minút. Poobede sme naše pozorovania zanalyzovali.

V utorok sme robili interview s našimi študentmi a učiteľmi. Niektorí natáčali video, iní rovno zapisovali do počítača získané údaje. Po dokončení rozhovorov sme sa vybrali na hrad Devín. Najviac sa našim zahraničným partnerom páčil výhľad na sútok riek Dunaj a Morava a západ slnka, pri ktorom sme si urobili veľa fotiek.  Po „zlezení“ z hradu si mohli všetci nakúpiť suveníry.

V stredu program pokračoval celodenným výletom do Viedne, kde sme navštívili Stephansdom, Hofburg, Kunsthistorisches Museum, St. Peters Kirche. Španielom Viedeň pripomínala Madrid a potešilo nás, keď povedali, že sa im Bratislava páči viac.  Ako posledné sme boli pozrieť  obchody na Mariahilfestraße.

Štvrtok sa začal písaním scenára k videu, ktoré spolu natočíme v Bruseli. Výsledky z našich pozorovaní a dotazníkov sme predstavili v rozhovore pre rádio Lumen. Večer sme sa prechádzali po nábreží, odkiaľ bol pekný pohľad na  Bratislavský Hrad, UFO a Dóm sv. Martina. Vo Ventúrskej klubovni  sme si dali spoločne večeru a ochutnali sme všetky slovenské špeciality.  Tie sme však neochutnávali iba posledný večer,  ale na každý deň sme prichystali ukážku slovenských typických koláčikov, za ktoré sme dostali veľkú pochvalu.

Mobilitu v Bratislave sme ukončili v piatok na obed po napísaní článkov na blog a web školy a po zdieľaní našich zážitkov z Bratislavy.