• Biologická olympiáda

• Úprimne ďakujeme študentkám kvinty za vzornú repezentáciu GMA v celoskovenskom kole biologickej olympiády:

Anna Mojžišová - 5. miesto, Jana Anderlová - 9. miesto. K umiestneniu im blahoželáme.

• Blahoželáme

• Blahoželáme Tomášovi Zubčákovi k 1. miestu v krajskom kole chemickej olympiády v kategórii D.

• Bohoslužby Veľkonočného Trojdnia

• Kríž je znakom našej spásy, znakom víťazstva, zmŕtvychvstania a milosrdenstva.
          Milí priatelia, želáme Vám hlboké prežitie najväčších kresťanských sviatkov.
          Bohoslužby Veľkonočného Trojdnia u kapucínov:
          Zelený Štvrtok 17.00 hod, 19.00 hod.
          Veľký Piatok 17.00 hod.
          Biela Sobota 19.30 hod.

V ostatných kostoloch:
          Velka_noc_v_Bratislave_2017.pdf

• Biologická olympiáda

• Ďakujeme našim študentom, ktorí reprezentovali školu v krajskom kole Biologickej olympiády: Anna Hutyrová (4.B), Lea Pálošová (2.A), a Mária Rusnáková (2.A). Srdečne blahoželáme postupujúcim do celoslovenského kola: 1. miesto - Jana Anderlová (kvinta), 2. miesto Anna Mojžišová (kvinta).

• Olympiáda z francúzskeho jazyka

•  Na krajskom kole olympiády z francúzskeho jazyka sa nám podarilo získať:

Zuzana Hornáčková z Tercie - 1. miesto

Anna Mojžišová z Kvinty - 1. miesto

Ľudmila Kravčíková z Oktávy - 1. miesto

Ema Straková zo Sekundy - 2. miesto

Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole! :-)

• Blahoželáme :)

• Náš žiak, Michal Nedeľka, sa umiestnil na 1. mieste v krajskom kole geografickej olympiády, kategória Z a postupuje do celoslovenského kola.

• Gratulujeme!

• Gratulujeme Tomášovi Zubčákovi z kvarty za 3. miesto a k postupu do krajského kola, ako aj Anne Motýľovej za 6. miesto  v okresnom kole chemickej olympiády v kategórii D.

• Pozvánky od bratov kapucínov.

• Srdečne pozývame na dve vynikajúce akcie:
          1.) Duchovná obnova
          11.3.-13.3. v škole s najmladšími bratmi kapucínmi. Niečo iné ako zažívate v Žiline, alebo v Prahe. Svedectvá, animovaná adorácia, modlitba príhovoru a dalšie možnosti duchovného vyžitia. Začiatok 11.3. mládežkou u kapucínov a koniec obed 13.3.na GMA. Varia, Vaši obľúbení profesori.

2.) Bicyklovačka
          3 štáty Slovensko, Polsko, Česko. Prefrčíme okolo Tatier, pozrieme Krakov, Osvienčim, solné mesto vo Wieličke, načerpáme aj z atmosféry Svetových dní mládeže a zažijeme mnohé dobrodružstvá.
          Termín: 23.7. až 5.8.2016. Táto akcia je určená len zdatným mladým mužom, počet skupiny je limitovaný na 15.
          Bližšie info u br.Michala

• Pozvánka na púť

• Kanonisky sv. Augustína rehole Notre Dame srdečne pozývajú spolupracovníkov, rodičov, študentov, deti a priateľov na jednodňovú púť do Mariazellu dňa 14. mája 2016 (v sobotu). Sprevádzať nás bude pán farár Marián Červený.
          Odchod o 7.00 hod. spred kostola Notre Dame
          Príchod naspäť okolo 20.00 hod.
          Cena púte: 15 eur na osobu
          Prihlášky posielajte na: kanonisky.nd@gmail.com do 15. apríla 2016

• Maturity 2016

• Informácie o EČ a PFIČ MS 2016 - kód školy, pokyny pre žiakov, informácie o termínoch skúšok, vzory odpoveďových hárkov a rozdelenie žiakov do skupín nájdete v sekcii "Maturita" v podsekciách "Základné informácie" a "Maturitný rozpis".

• Popolcová streda

• Štyridsaťdňové pôstne obdobie začneme Popolcovou stredou na sv. omši v kapucínskom kostole o 11.00 hod.

• Geografická olympiáda

• V obvodnom kole súťaže vo svojich kategóriách získali Ondrej Gregor Matulník 1. miesto, Tomáš Zubčák 3. miesto a Michal Vitkovič 2. miesto. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a držíme palce v krajskom kole súťaže.

• Študentské parlamentné voľby 2016

• Vo štvrtok 11.2. sa aj na GMA na podnet Rady mládeže Bratislavského kraja v spolupráci s Inštitútom pre verejné otázky uskutočnia Študentské parlamentné voľby 2016. Zúčastniť sa ich môžu skutoční prvovoliči a aj budúci voliči vo veku nad 15 rokov. Pôjde síce o simulované voľby, avšak s reálnymi kandidátkami politických strán. Presne tak, ako sa uchádzajú o kreslá v riadnych parlamentných voľbách už o mesiac.

Ukážme teda Slovensku ako by vyzeral ten "náš" parlament yes

• Obetovanie Pána – Hromnice

• V najbližší utorok 2. februára slávime sviatok Obetovanie Pána – Hromnice.
          V tento sviatok sa pri sv.omši žehnajú sviece.
          Aj v školskej kaplnke pri sv.omši o 7.15 hod. požehnáme sviece, môžete si ich priniesť. Aby Svetlo horiacej sviece nám pripomínalo večné Svetlo, Krista, Božieho Syna.

• Obvodné kolo - Matematická olympiáda

• Gratulujeme Tomášovi Zubčákovi k absolvovaniu obodného kola so 100% úspešnosťou a spolu so Samuelom Vandákom, Tomášom Mrocekom, Dušanom Repčákom a Romanom Králikom sa stal úspešným riešiteľom. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.