• Geografická olympiáda

• Veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našim študentom:

Michal Nedeľka (Oktáva), Adam Tóth (3B), Simona Kamhalová (Tercia), Sylvia Lenczová (Sekunda), Martin Bernáth (Príma), Vladimír Leško (Príma)

• Valentínska kvapka krvi

• Aj tento rok sme sa rozhodli darovať krv, aby sme pomohli iným. Všetkým, ktorí mali odvahu tak urobiť, srdečne ďakujeme.

• Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Blahoželáme  Alexii Last (2.A) k 2. miestu v kategórii 2C2 a ďakujeme Matúšovi Halákovi (Kvinta) za peknú reprezentáciu školy.

• Juvenes Translatores 2017 - 2018

• Blahoželáme Kataríne Galkovej k získaniu Čestného uznania za preklad textu z ANJ do SJL, porota ocenila najmä jej dobré narábanie s cieľovým jazykom a kreativitu.

• Krajské kolo - Olympiáda zo slovenského jazyka

• Blahoželáme Tomášovi Zubčákovi k 1. miestu a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Riaditeľské voľno 9. 2. 2018

• Riaditeľ školy vyhlasuje na piatok 9. 2. 2018 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - veľa chýbajúcich učiteľov a žiakov pre chrípkové ochorenie.

• Rovesnícke vyučovanie 2018

• Rovesnícke vyučovanie na tému Rodina je za nami. Veľké ďakujem patrí všetkým, čo sa na jeho príprave podieľali a vytvorili hodiny plné zaujímavých prezentácií a kreatívnych aktivít.

• Pozvánka na rodičovské združenie

• Milí rodičia,

27.2.2018 o 17,00 vás pozývame na triedny aktív ZRŠ, aby sme spoločne zhodnotili úspechy a neúspechy našich - vašich študentov.

• Krajské kolo chemickej olympiády v kategórii A

• Srdečne blahoželáme Miškovi Chrappovi k 1.miestu v krajskom kole a prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole.

• Benjamin Franklin Transatlantic program

• Milí študenti,

chceli by sme Vám dať do pozornosti Benjamin Franklin Transatlantic program pre stredoškolákov vo veku od 16-18 rokov. Prihlášky je možné podávať do 16.02.2018. Viac informácii o programe nájdete na:

Ak by ste potrebovali pomôcť s vyplnením prihlášky, obráťte sa na p.p. Krchovú.

• Obvodné kolo - Olympiáda v nemeckom jazyku

• Blahoželáme Michalovi Chrappovi k 2. miestu a držíme palce v krajskom kole!

• Okresné kolo - Olympiáda v anglickom jazyku

• Gratulujeme Alexii Last (kategória 2C2) a Matúšovi Halákovi (kategória 2A) k 1. miestam a Martinovi Hrabovcovi k 3. miestu (kategória 2B), Alexii a Matúšovi držíme palce v krajskom kole súťaže, Tiež sa tešíme z 5. miesta Kamily Halákovej (kategória 1A) a 7. miesta Filipa Mešinu (kategória 1B). Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Školský psychológ

• V školskom roku 2017/2018 bude pôsobiť na GMA pre potreby žiakov, rodičov a zamestnancov školský psychológ.

Konzultačné hodiny:

piatok 8:00 – 16:00

/chórus – archív, 2.poschodie GMA/

mail:  psycholporadnamb@gmail.com

• Novoročné svätenie školy

• Milí študenti a kolegovia,

vyučovanie v novom kalendárnom roku začneme v pondelok 8.1.2018 svätou omšou v kostole u kapucínov. Po sv.omši sa presunieme do školy, kde nám br. Michal posvätí našu školu.

Triedy primatercia sa stretnú so svojimi triednymi učiteľmi v škole o 8,00 hod, ostatné triedy prídu do kostola o 8,15 hod

Tešíme sa na vás.

• Okresné kolo - Šaliansky Maťko

• Srdečne gratulujeme Ondrejovi Hackerovi zo Sekundy k víťazstvu v okresnom kole súťaže a držíme palce v krajskom kole. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Z dôvodu havárie odpadového potrubia sme dnes, 15.1.2018, ukončili vyučovanie 4. VH o 11.30 hod.

• Misijný koláč

• Tento rok sa na  Misijnom koláči vyzbieralo  350 eur . Peniaze boli  venované  Martinke, ktorá si ich  bola osobne prevziať. Martinka všetkým veľmi pekne ďakuje za pomoc.

• Advent na GMA

• - Pondelok 4.12. o 8.00 hod posvätenie adventných vencov. Cez školský rozhlas sa zapojíme všetci. Spieva zmiešaný chlapčenský zbor 3.B a oktáva
          - Každé ráno  7.40 hod. modlitba ranných chvál /kaplnka/
          - Utorky 7.15 hod. adventná sv. omša – roráty
          - Streda 6.12. misijný koláč : všetci schopní študenti, ale ja ostatní záujemcovia napečú doma nejaký dobrý koláč.
          Kvarta – naši birmovanci budú spoločne piecť v kapucínskej kuchyni. Koláče si budeme môcť za symbolickú cenu kúpiť. Výťažok sme väčšinou posielali na projekt zachráňme životy, kde sme spolu poslali 1870€. Tohtoročný misijný koláč venujeme zdravotne odkázanému dieťaťu jednej z našich absolventiek .

8.12. celoškolská duchovná obnova pod vedením otca biskupa Haľka.
          ukončenie 12.00 hod. sv.omša u kapucínov – o.biskup.
          Odporúčanie : Pred a počas sv. omše možnosť ísť na predvianočnú sv. spoveď.

Duchovné obnovy pre rodičov a absolventov:
          Sobota 9.12 duchovná obnova pre rodičov.

Sobota 16.12. duchovná obnova pre absolventov
          9.00 modlitba breviára v kaplnke
          - prednáša, diskusia
          - sv. omša – približne 12.00 hod.
          - agapé : spoločný pokec, dojedenie občerstvenia

• Ponuka záujmového vzdelávania v šk. roku 2017/2018

• Vzdelávacie poukazy odovzdajte do 20.9. vedúcemu krúžku alebo do kancelárie školy.

Aktualizácia ponuky: krúžok "Školský časopis" pre kreatívnych mladých, či budúcich žurnalistov pod vedením pp. Brečkovej

kruzky.pdf