• Pozývame Vás na benefičný koncert

• KOMORÁK - komorný orchester GMA a Spevácky zbor GMA pozývajú všetkých priateľov a podporovateľov Gymnázia Matky Alexie na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční 10.6.2022 po sv. omši so začiatkom o 19:00.

Vyzbierané peniaze pomôžu ľuďom postihnutým vojnou.

Príďte, podporte dobrú vec a vypočujte si kvalitnú hudobnú produkciu našich dvoch telies, ktoré na našej škole majú už dlhú tradíciu.

Tešíme sa na Vás!

• GMA-ci úspešne reprezentovali v orientačnom behu

• Dňa 26.4.2022 sa uskutočnili Školské majstrovstvá Bratislavského samosprávneho kraja o pohár predsedu BSK v Orientačnom behu. Naši žiaci získali popredné miesta v kategórii družstiev i v individuálnych kategóriach.
          Zora Baloghová, Anna Mária Gaplovská, Lujza Mišíková a Júlia Semančinová z kvarty obsadili v kategórii družstiev 3. miesto.
          V individuálnej súťaži v kategórii žiačok obsadila Zora Balogová 2. miesto, Anna Mária Gaplovská bola na 8. mieste a Lujza Mišíková skončila na 13. mieste.
          V kategórii študenti obsadil náš Marek Dolný (sexta) 1. miesto.
          Všetkým športovcom srdečne blahoželáme a veľmi sa tešíme z ich úspechu. Zároveň ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

• Adorácia na GMA

• Pozývame všetkých žiakov i celé GMA na aspoň krátke stíšenie sa a poklonu nášmu Pánovi vo Sviatosti oltárnej. Vložme svoje starosti, prosby, nádeje, poďakovania či radosti do Jeho rúk s prosbou - Ježišu, Ty sa postaraj!

• Veľký úspech GMA-ka za "veľkou mlákou"

• Gratulujeme a sme hrdí na nášho žiaka Mareka Fejdu (Septima), ktorý počas študijného pobytu v Toronte získal ocenenie za najlepšie dosiahnuté študijné výsledky v oblasti matematiky a vedy zo všetkých študentov na Braemar College za rok 2021.

Želáme mu veľa ďalších úspechov a veríme, že jeho ocenenie bude motiváciou aj pre ďalších žiakov.

• GMA-čky excelovali na Kubíne

• Viola Zámečníková (Príma) získala 2. miesto na okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín v kategórii próza. Agáta Mojžišová (Sekunda) sa umiestnila na 2 mieste v kategórii próza. Liliana Martiniaková (Sekunda) obsadila 3 miesto v kategórii poézia.

Riaditeľka školy žiačkám zagratulovala a odovzdala im knižný dar od nášho partnera, vydavateľstva Zachej.sk

Recitátorkám srdečne gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v ďalšom umeleckom napredovaní.

• Obrovský úspech nášho študenta

• V dňoch 24. až 25.3. 2022 prebehlo Celoštátne kolo Olympiady v informatike a Ján Gottweis (septima) obsadil vynikajúce 4. miesto. Postupuje na výberové sústredenie pre medzinárodné olympiády.

Veľmi sa tešíme, sme hrdí, srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Gymnázia Matky Alexie oznamuje, že z dôvodu konania prijímacích skúšok upravuje organizáciu vyučovania v dňoch 2.5. 9.5. 2022 – udeľuje študentom GMA riaditeľské voľno.

• Objednaj si školský merch

• Naša škola si na základe Vášho hlasovania nechala vytvoriť svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/gma/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 8. 5. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

• Požehnanú a milostiplnú Veľkú noc!

• Milí rodičia, žiaci, priatelia,
          celé spoločenstvo Gymnázia Matky Alexie Vám vyprosuje požehnanú Veľkú noc.
          Napriek neľahkej dobe vložme naše starosti na Pána, On sa postará. Prajeme Vám pravú radosť a vďaku za to, čo pre nás Pán Ježiš urobil. Nech naša nádej nekončí na kríži, ale nech oslavuje a raduje sa v Kristovom prázdnom hrobe.

Za kolektív GMA

• Rodičovské združenie na GMA

• Pozývame rodičov na ZRŠ, ktoré sa uskutoční pre všetky triedy dňa 12. 4. 2022 o 17:00 v jednotlivých triedach GMA.

Tešíme sa na Vás.

Riaditeľka školy

• GMA bude mať nový školský merch

• Krásny deň všetkým, máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia (GMA merch) a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!
          Hlasujte od 4.4.2022 do 8.4.2022 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac.

Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nie len mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie predmety.

• Šachisti z GMA sú bronzoví v šachovom turnaji

• Gratulujeme nášmu šachovému družstvu, ktoré získalo vynikajúce 3. miesto na Majstrovstvách Bratislavského kraja družstiev SŠ v šachu.
          Tešíme sa, sme hrdí a držíme palce do šachovej budúcnosti.

• Úžasný úspech nášho študenta Jána Gottweisa

• Ján Gottweis (septima) obsadil pod vedením p.p. Ratkošovej v krajskom kole Olympiady v informatike 2. miesto a postúpil do celoslovenského kola.

V dňoch 24. až 25.3. prebehlo Celoštátne kolo Olympiady v informatike a Ján Gottweis obsadil vynikajúce 4. miesto. Postupuje na výberové sústredenie pre medzinárodné olympiády.

Veľmi sa tešíme, srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

• Prijímacie konanie pre šk. rok 2022/2023

• Gymnázium Matky Alexie otvára v školskom roku 2022/2023 jednu triedu osemročnej formy štúdia s počtom žiakov 30 a dve triedy štvorročnej formy štúdia spolu s počtom žiakov 60.

Kriteria_4r_2022-2023.pdf

Kriteria_8r_2022-2023.pdf​​​​​​

Pre záujemcov o štúdium uverejňujeme aktuálne informácie tu:

1) Termín na doručenie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole (ďalej len „prihláška“) zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom riaditeľovi základnej školy je pre všetky odbory vzdelávania 20. marca 2022.

2) Stredná škola akceptuje len prihlášky, ktoré sú potvrdené riaditeľom základnej školy (riaditeľ ZŠ v EduPage)

Ďalšie dôležité termíny na spracovanie prihlášky - pozri:

Usmernenie pre zákonných zástupcov žiaka pre prijímacie skúšky na stredné školy 2022

• GMA-ci víťazili v okresných kolách súťaží

• Rafaela Podhajecká (I.A) získala 1. miesto na okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín a postupuje do regionálneho kola.
          Zuzana Srnková (Kvarta) sa umiestnila na 2 mieste v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Riaditeľka školy obom žiačkám zagratulovala a odovzdala im knižný dar od nášho partnera, vydavateľstva Zachej.sk

Obom žiačkám srdečne gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v ďalších kolách.

• Modlime sa za pokoj a mier

• Milí priatelia, milí GMA-ci,

v ťažkých chvíľach, do ktorých sa dnes ráno prebudil svet Vás pozývame zjednotiť sa v modlitbe a prosiť Boha o milosrdenstvo a o odvrátenie vojny.

Dnes 24.2.2022 sa o 12:00 všetci duchovne spojíme a budeme sa modliť za mier a pokoj.