• Úprava dĺžky vyučovacích hodín - 6.6.-8.6.2018

• Vzhľadom k aktuálnemu počasiu a teplotám v učebniach školy bude dňa 6.6. upravené vyučovanie tak, že 4.VH skončí o 10.20 hod., 5.VH o 10.55 hod., 6.VH o 11.30 hod. a 7.VH o 12.05 hod. Jedáleň bude vydávať obedy do 12.30 hod.

• Concours HAIKU

• Blahoželáme Márii Volaříkovej k 2. miestu v medzinárodnej literárnej súťaži Concours Haiku a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Krajské kolo v atletike

• Na Mladej Garde dnes pretekali naši žiaci a tu sú ich výsledky:

1500 m beh - Elena Dušková - 1. miesto

100 m beh cez prekážky - Martin  Lukáč - 3. miesto

skok do diaľky - Martin Lukáč - 2. miesto

Blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole.

• Krajské kolo chemickej olympiády

• Blahoželáme Zuzane Kertysovej z kvinty,  úspešnej riešiteľke na krajskom kole chemickej olympiády kategórie C a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Poslušnosť Božiemu hlasu

• Súťažný tím našej školy v zložení Pavol Klein (3.B), Adam Tóth (3.B) a Veronika Poráziková (Sp) vybojoval 17.mája zlaté umiestnenie na celoslovenskom kole Biblickej olympiády! Súťaž pre kategóriu stredných škôl prebiehala v dňoch 16. - 17.5.2018 v Rožňave, súťažiacich na biskupskom úrade hostil otec biskup Stanislav Stolárik. Okrem hrejivého pocitu z víťazstva, diplomov a malých darčekov si naši študenti odnášajú tiež nové priateľstvá a kontakty a vtipné zážitky.Biblická olympiáda sa konala vo sviatok svätého Jána Nepomuckého, ktorý je zároveň hlavným patrónom Rožňavskej diecézy - pri slávnostnej svätej omši v katedrále  sa duchovne spojili aj s našimi maturantmi.

Gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

• Riaditeľské voľno

• Vážení rodičia, na deň 30.4.2018 riaditeľ školy udeľuje riaditeľské voľno všetkým študentom našej školy. Vyučovanie po riaditeľskom voľne začína v stredu 2.5.2018.

• Celoslovenské kolo olympiády zo SJL

• Blahoželáme Tomášovi Zubčákovi zo Sexty k 2. miestu a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Krajské kolo chemickej olympiády

• Blahoželáme Lukášovi Huskovi z II.B  k 8. miestu, vďaka ktorému sa stal úspešným riešiteľom náročnej kategórie B.

• Obvodné kolo chemickej olympiády, kategória D

• Blahoželáme úspešným riešiteľom z Kvarty - Michal Vitkovič, Kristína Slivková a Filip Mešina - a ďakujeme za reprezentáciu školy.

•  Dekanátne kolo Biblickej olympiády
        • Dekanátne kolo Biblickej olympiády

• Dňa 23.3.2018  naši študenti zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády. Mladší (Katarína Hackerová, Sylvia Lenczová, Marek Dolný) sa umiestnili na piatom mieste (kategória základných škôl) a starší žiaci (Adam Tóth,Hanka Hrmová, Pavol Klein)-kategória stredných škôl skončili prví a smerujú na diecézu! Víťazom gratulujeme a veľmi sa tešíme z postupu ďalej, no a mladším žiakom pripomíname, že najdôležitejšie aj tak je sýtiť sa Božím Slovom!

• Monika Šestáková, naša absolventka.

• Včera v nedeľu 4.3.2018 odišla na večnosť Monika Šestáková. Maturovala v roku 2011. Učitelia a absolventi, ktorí sme ju poznali sme smutní, ale predsa zostávame spojení s Monikou v modlitbe, aby ju Pán prijal do svojho kráľovstva.

S Monikou sa rozlúčime aj v škole, na mieste kde sme ju mohli často stretnúť a kde trávila v tichosti veľa času. V školskej kaplnke piatok 16.3. o 17.00 hod budeme za ňu sláviť sv.omšu a touto sv. omšou začne celonočná adorácia.

• Krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka

• Blahoželáme Jakubovi Bašťovanskému a Doris Šátkovej k 2. miestu a Janke Anderlovej k 4. miestu, ktoré získali vo veľmi tesnom súboji s ostatnými francúzštinármi z Bratislavského kraja.

• Celoštátne kolo chemickej olympiády

• Gratulujeme a ďakujeme úspešnému riešiteľovi Michalovi Chrappovi za vzornú reprezentáciu školy v celoštátnom kole chemickej olympiády.

• Kreatívne písanie po francúzsky On écrit sur les murs

• Blahoželáme výhercom a ďakujeme za výbornú reprezentáciu!

Matej Mraffko - 2. miesto v kategórii Primaire poésie, Jakub Bašťovanský - 2. miesto v kategórii Primaire prose, Michaela Dinková - 2. miesto v kategórii Primaire prose, Dorota Hinštová - 3. miesto v kategórii Primaire prose, Dobromila Žilková - 3. miesto v kategórii Primaire prose, Jana Anderlová - 1. miesto v kategórii Lycée poésie, Zuzana Kertysová - 2. miesto v kategórii Lycée poésie, Júlia Pospíšilová - 3. miesto v kategórii Lycée poésie, Zuzana Hornáčková - 1. miesto v kategórii Lycée prose, Lucia Straková - 2. miesto v kategórii Lycée prose, Daniela Strešková - 3. miesto v kategórii Lycée prose

• Deň otvorených dverí na GMA

• Ďakujeme všetkým zúčastneným na Dni otvorených dverí na našej škole.

A takéto akčné to u nás bolo.

• Maturita 2018

• EČ a PFIČ: Základné organizačné pokyny, pokyny pre žiakov a vzory odpoveďových hárkov nájdete v sekcii "Maturita - Základné informácie" v ľavom menu.

• Deň otvorených dverí na GMA

• Milí rodičia a naši budúci študenti!

Dňa 20. 2. 2018 (utorok) od 14,00 do 17,00 sa na našej škole uskutoční Deň otvorených dverí, počas ktorého si budete môcť pozrieť naše priestory, vyskúšať si testy  z matematiky a slovenského jazyka a spýtať sa na všetko, čo vás zaujíma.

Všetci ste srdečne pozvaní, tešíme sa na vás!

V školskom roku 2018/2019 otvárame jednu triedu 8-ročného gymnázia a dve triedy 4-ročného gymnázia. Kritériá pre prijímacie skúšky sú zverejnené na našej webovej stránke.