• SJL

        •  

           

          Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt obrázky slovenských hôr

          Vitajte na stránke slovenského jazyka a literatúry GMA,

          ktorá zabezpečuje už niekoľko jarí vzdelanie svojich zverencov

          v ľubozvučnom  rodnom jazyku a literatúre.

           

          V školskom roku 2019/2020 predmetovú komisiu SJ tvoria:

          Mgr. Daniela Baničová - predseda

          sr. Augustína

          Mgr. Silvia Brečková

          PhDr. Dana Hašková

          Mgr. JUDr. Mgr. Ružena Stískalová - sestra Kristína       

          PaedDr. Tatiana Mészárosová            

           

           Rozdelenie tried: 

          sr. Augustína     - S

          p. Baničová        - 1.B, 2.A, 3.B

          p. Brečková        - Ok     

          p. Hašková         - T, Kv, Kv,Sp

          sr. Kristína         - 1.A   

          p. Mészárosová  - Sx, 2.B, 3.A, 4.A, 4.B

              

                   

          H O D N O T E N I E 

                 

          Písomné práce

           

          Diktáty (18b)

          Školské slohové práce

          100 - 90%

          1

           0 ch

          18b

          1

          Vonkajšia forma

          4b

          Celkové hodnotenie:

            89 - 75%

          2

           1 ch

          17b

          1

          Vnútorná forma

           

          28b

          100%

          1

            74 - 60%

          3

           2 ch

          16b

          2

          Obsah

           

          4b

          27b

          96,40%

          1

            59 - 49%

          4

           3 ch

          15b

          2

          Kompozícia

           

          4b

          26b

          92,90%

          1

            48% a menej

          5

           4 ch

          14b

          2

          Jazyk

           

          4b

          25b

          89,30%

          2

             

           5 ch

          13b

          3

          Pravopis

           

          4b

          24b

          85,70%

          2

             

           6 ch

          12b

          3

          Štýl

           

          4b

          23b

          82,10%

          2

             

           7 ch

          11b

          3

          Celkový dojem

          4b

          22b

          78,60%

          2

             

           8 ch

          10b

          4

           

           

           

          21b

          75%

          2

             

           9 ch

            9b

          4

           

           

           

          20b

          71,40%

          3

             

          10 ch

            8b

          5

           

           

           

          19b

          67,90%

          3

                   

           

           

           

          18b

          64,30%

          3

                   

           

           

           

          17b

          60,70%

          3

                   

           

           

           

          16b

          57,10%

          4

                   

           

           

           

          15b

          53,60%

          4

                   

           

           

           

          14b

          50%

          4

                   

           

           

           

          13b

          46,40%

          5

           

           

          Prehľad  S Ú Ť A Ž Í

           

          Recitačné a autorské súťaže  PK SJL v školskom roku 2019/2020

           

           

          Šaliansky Maťko– recitačná súťaž v prednese slovenských povestí                                         

           

          24. 10. 2019

          Organizácia: p. p. Dana Hašková

          Príprava žiakov: sr. Augustína, p. p. Hašková

          Len pre Prímu a Sekundu.

           

          Olympiáda zo SJL                                                                                                       

           

          8.11.2019 – kategória C

           

          22.11.2019 – kategória A,B

          Organizácia: p. p. Dana Hašková

          Hodnotiaca komisia a príprava žiakov:

          Sr. Augustína, p. p. Daniela Baničová, p. p. Brečková, p. p. Dana Hašková,  p. p. Tatiana Mészárosová

           

          Z každej triedy max. 3 žiaci.

          ... a slovo bolo u Boha                                                                                                  

           

          5.12.2019

          Organizácia: p. p. Dana Hašková

          Hodnotiaca komisia a príprava žiakov: sr. Augustína,p. p. Baničová, p. p. Brečková,p. p. Dana Hašková,  p. p. Tatiana Mészárosová

           

          I. kategória – Príma

          II. kategória – S,T,Kv

          III. kategória – veľké gymnázium

          Hviezdoslavov Kubín                                                                                                  

           

          12.2.2020

          Organizácia: p. p. Dana Hašková

          Hodnotiaca komisia a príprava žiakov: sr. Augustína,p. p. Baničová, p. p. Brečková,p. p. Dana Hašková,  p. p. Tatiana Mészárosová

          II. kategória – Príma, III. kategória – S, T, Kv, IV. kategória – veľké gymnázium

           

          Oddychujme s knihou (NOHA)                                                                           

           

          13-14.3.2020

          Organizácia: p. p. Dana Hašková

          Pedagogický dozor: p. p. Hašková, p. p. Humayová, p.p. Brečková, p. p. Kováčová

           

          Žiaci kvarty pripravia program pre S,T. (cca 80 žiakov).
           

          Výsledky  S Ú Ť A Ž Í
           

          OSJL  C - úspešní riešitelia

          Počet účastníkov: 8

          Školské kolo: K A T E G Ó R I A     C

          Termín: 8.11. 2019

           

          Meno

          Trieda

          Vedomostný test (25)

          Transformácia textu (15)

          Ústna časť (15)

          Max. počet bodov (55)

          1.

          Marková Barbora

          Kvarta

          20

          13

          13

          46

          2.

          Rudolf Michael

          Tercia

          22

          15

          9

          46

          3.

          Volaříková Tatiana

          Tercia

          20

          10

          14

          44

          3.

          Pavlíková Daniela

          Tercia

          19

          15

          10

          44

          4.

          Šátková Doris

          Kvarta

          19

          11

          13

          43

          5.

          Šišoláková Tamara

          Kvarta

          18

          15

          10

          43

          Obvodné kolo: K A T E G Ó R I A     C

           

          Krajské kolo: K A T E G Ó R I A     C

           

           

          OSJL  B - úspešní riešitelia

          Počet účastníkov: 13

          Školské kolo: K A T E G Ó R I A     B

          Termín: 22 .11. 2019

           

          Meno

          Trieda

          Vedomostný test (25)

          Transformácia textu (15)

          Ústna časť (15)

          Max. počet bodov (55)

          1.

          Kamhalová Simona

          Kvinta

          17

          15

          13

          45

          2.

          Vaneková Terézia

          1. B

          14

          15

          15

          44

          3.

          Hackerová Katarína

          Kvi

          17

          12

          14

          43

          3.

          Hudcovská Nicole

          1. B

          16

          11

          15

          42

           

          Roháčová Viktória

          Sx

          19

          11

          13

          43

           

          Šlosiarová Kristína

          Kvi

          13

          11

          14

          40

           

          Kováčiková Zuzana

          2. B

          14

          13

          13

          40

          Krajské kolo: K A T E G Ó R I A     B

           

           

           

           OSJL  A - úspešní riešitelia

          Počet účastníkov: 4

          Školské kolo: K A T E G Ó R I A     A

          Termín: 22 .11. 2019

           

          Meno

          Trieda

          Vedomostný test (25)

          Transformácia textu (15)

          Ústna časť (15)

          Max. počet bodov (55)

          1.

          Sedmáková Gabriela

          Septima

          17

          15

          15

          47

          2.

          Čerňanský Andrej

          Septima

          15

          13

          15

          43

          Krajské kolo: K A T E G Ó R I A     B

           

          ...a Slovo bolo u Boha

           

          Vyhodnotenie:

           

          POÉZIA

           

          PRÓZA

           

          4. kategória (S, T, Kv)

           

          4. kategória (S, T, Kv)

           

           

           

           

           

          1. miesto -  neudelené

           

          1. miesto – Bernadeta Borovská (T)

           

          2. miesto – Tomáš Novotný (T)

           

          2. miesto – Diana Mahútová (S)

           

          3. miesto – neudelené

           

          3. miesto - neudelené

           

           

           

           

           

          5. kategória (4-ročné gymnázium)

           

          5. kategória (4-ročné gymnázium)

           

           

           

           

           

          1.miesto- Natália Kullmanová (Ok)

           

          1. miesto - neudelené

           

          2. miesto - neudelené

           

          2. miesto – Katarína Hackerová (Kvi)

           

          3. miesto - neudelené

           

          3. miesto - Simona Jalčová (Sp)

           

           

           

           

           

          13. 2. 2020 nás budú reprezentovať v krajskom kole v Malackách: Novotný, Borovská, Hackerová, Kullmanová