• Prihláška na MS 2018

• Záväznú prihlášku na MS 2018 odovzdáte triednemu profesorovi na predpísanom tlačive  DO 30. SEPTEMBRA 2017.

DO 15. OKTÓBRA 2017 môže žiak písomne požiadať o zmenu maturitného predmetu, alebo úrovne.

Vo výnimočnom prípade môže žiak o zmenu požiadať DO 31. JANUÁRA 2018.

Žiak sa povinne prihlasuje na MS 2018 zo 4 predmetov:

1. slovenský jazyk a literatúra

2. cudzí jazyk - v úrovni B2

3. voliteľný predmet - s hodinovou dotáciou min. 6 hodín týždenne za štúdium

4. voliteľný predmet

V prípade, že si žiak zvolí ako voliteľný predmet ďalší cudzí jazyk, vykoná len ÚFIČ. Zvolí si úroveň B1 alebo B2.

Dobrovoľne sa žiak môže prihlásiť na skúšku z najviac 2 predmetov. V predmete dobrovoľnej skúšky môže absolvovať len časť maturitnej skúšky.

MS 2018 môže mať 3 časti - externú časť (EČ), písomnú formu internej časti (PFIČ) a ústnu formu internej časti (ÚFIČ).

EČ a PFIČ sa konajú v marci 2018, ÚFIČ v máji 2018.

EČ je tvorená centrálne zadaným a centrálne opravovaným testom, ktorý obsahuje najmä úlohy s výberom odpovede a úlohy s tvorbou krátkej odpovede.

PFIČ je tvorená centrálne zadanými témami, ktoré opravujú učitelia domácej školy ( "esej, sloh").

ÚFIČ je ústna maturitná skúška pred komisiou, ktorú tvorí predseda z inej školy a dvaja domáci skúšajúci.

Ktorý predmet má ktorú časť?

Slovenský jazyk a literatúra - všetky tri časti

Cudzie jazyky - všetky tri časti

Matematika - EČ a ÚFIČ

Ostatné predmety - ÚFIČ