• Tréning pamäti 3

• Sprostredkovateľský orgán pod riadiacim orgánom pre operačný program Vzdelávanie

Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Ako najlepšie začať školský rok? No predsa školením, kde zobudíme všetky pamäťové bunky (tak dôležité pre učiteľa...), školením, ako napr. „Tréning pamäte.“ My, pedagógovia GMA, sme absolvovali takéto školenie 27. augusta 2014 v priestoroch našej školy. Bolo to už tretie školenie v poradí zo série štyroch takýchto podujatí.

Začali sme ho neobvykle – príjemnou masážou tela, na čo mali reagovať aj naše mozgové závity a zaktivizovať sa. Témou dňa bol totiž tréning pamäte vo fixovaní a zapamätávaní si čo najväčšieho počtu vecí, predmetov či čísiel. Napr. učili sme sa zapamätať si čo najviac potravín pri nákupe, alebo skúšali sme  si zapamätať Ludolfovo číslo a pod. Opäť sme sa presvedčili, že asociácie, najmä bizarné, sú veľmi dôležité. Ďalej sme zistili, že pri zapamätávaní čísiel môžeme využiť aj rôzne príbehy, absurdnosti a iné mnemotechnické pomôcky. A potvrdili sme si i to, že pri fixovaní údajov je dôležité opakovať si jednotlivé položky, javy, čísla.

Celé školenie sprevádzala príjemná atmosféra a chuť pomôcť našej , často deravej, pamäti.