• Som zamestnanec

• Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

• Do 15.02.2022 je potrebné požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

• Požiadajte ho, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane (z neho zistite dátum zaplatenia dane a vypočítajte 2% z Vašej zaplatenej dane. Minimálna výška v prospech prijímateľa je 3 €).

• V prípade, že ste odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín tak 3% z Vašej dane (je potrebné mať Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2021 dobrovoľnícky pracovali).

• Vyplňte potrebné údaje do Vyhlásenia spolu so sumou (ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov – meno a adresa… NIE však poukázaná suma)

• Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2022 na daňový úrad (ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!)

Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.