• Obvodné kolo olympiády  v anglickom jazyku
        • Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Naši študenti sa zúčastnili obvodného kola olympiády v anglickom jazyku a veľmi úspešne  reprezentovali našu školu.

Matúš  Halák z Kvarty - 1. miesto

Anna Motýľová z Kvinty - 1. miesto

Alexia Last z 1. A - 1. miesto

Všetci postupujú do krajského kola.
          GRATULUJEME!

• Sviatok sv. Petra a Pavla

• V stredu na sviatok sv. Petra a Pavla máme sv. omšu na školskom dvore o 8:00. Keďže sa na našej škole rozbehlo bicyklovanie, posvätíme bicykle. Treba ich priniesť pred sv. omšou na vyhradené miesto. Následne ich využijeme po sv. omši na bicyklovačke pre malé gymnázium a veľkých kvartanov. Samozrejme sú vítaní všetci aktuálni cyklisti (aj z radov bývalých študentov).

• Ďalšie súťaže a výhry

• Je to už síce pár dní, ale radšej neskoro ako nikdy. Aj touto cestou sa chceme poďakovať Michalovi Chrappovi, ktorý nás reprezentoval na olympiáde z dejepisu a potešil nás 3. miestom na celoslovenskom kole, a Gabriele Sedmákovej, ktorá získala 1. miesto na súťaži Svätoplukovo kráľovstvo ožíva.

• Globálny deň na GMA

• Priatelia, v stredu 22. júna sa na GMA uskutoční Globálny deň. Pripomenieme si, že nie všetky deti sveta majú možnosť vzdelávať sa tak ako my, budeme hovoriť aj o stále aktuálnom fenoméne migrácie a našich postojoch k nej. Pokúsime sa zrecyklovať recyklovateľné do podoby umenia a nezbudneme ani na solidaritu s tými, ktorí našu pomoc akútne potrebujú. V rámci GD budeme predávať kofolu, tričká a odznaky a výťažok z predaja poputuje pre OZ Samaya, ktoré podporuje vzdelávanie detí na Srí Lanke (predaj bude prebiehať aj 29. júna). Mimochodom, zakladateľkou tohto OZ je naša bývalá žiačka :)

• Prolongácia ISIC

• Prolongácia pre nový šk. rok so zásadnou zmenou!

2 kroky, ktoré musíte urobiť:

a) kúpiť známku ISIC 09/2017 za 10 € cez http://objednaj-preukaz.sk/ - teda už nie cez školu!

b) predĺžiť platnosť preukazu na zľavy v MHD, SAD a na štátnych vlakoch poslaním SMS v cene 3 € na číslo 8844. (SMS sa posiela v tvare TC medzera priezvisko (uvedené na preukaze) medzera číslo čipu (uvedené na preukaze)).

Po úhrade poplatku si môžete vyzdvihnúť známku ISIC u kontaktnej osoby pre preukazy na škole (p. Štefík)
          Po úhrade SMS bude počas júna potrebné priložiť preukaz žiaka k stredoškolskému terminálu na škole.

• Oznam vedúcej jedálne

• Vážení rodičia

trvalé príkazy na obedy na nový školský rok treba zadať k 15. augustu 2016  do 15.mája 2017
          a variabilný symbol je  20162017

• Prvopiatková sv. omša

• V piatok o 7,15 je v kaplnke prvopiatková sv. omša a je to zároveň slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Bude tiež možnosť sviatosti zmierenia.

• Púť do Marianky

• Vo štvrtok 2.6. sa pre žiakov kvarty, kvinty, sexty, 1. ročníka a 2. ročníka uskutoční Púť do Marianky (pôvodne plánovanú púť do Šaštína sme zmenili). Putovať budeme buď na bicykli, alebo autobusom a pešo :) Cyklisti, prosíme, nahláste sa cez akýkoľvek kontakt (FB, mail) u br. Michala. Presné informácie o programe, odchode a návrate dostanete v utorok v rámci programov svojich tried. Tešíme sa na všetkých!

• Sviatok Tela a Krvi nášho Pána

• Vo štvrtok slávime sviatok Tela a Krvi nášho Pána. Sv. omšu aj s krátkou adoráciou máme o 11.00 hod. v kapucínskom kostole. Pozývame všetkých absolventov a priateľov školy, ktorí majú čas a záujem. Všetci ste vítaní.

• Printemps des poetes

• Blahoželáme Danke Ciesarovej z Kvinty k 2. miestu a Terezke Kolenovej a Simone Kamhalovej z Prímy k 3. miestu! Súťaž Printemps des poetes vyhlásil Francúzsky inštitút v Bratislave.